Zwiedzanie miasta

We wtorek nie byliśmy w żadnym budynku, za to zwiedzaliśmy miasto skąpane w pięknym Hiszpańskim słońcu, bo w przeciwieństwie do poprzedniego dnia, było bezchmurnie. Można było uchwycić pełnię piękna Zaragozy.

Wielu z nas wyszło pochodzić po Zaragozie. Park ,,Parque Grande José Antonio Labordeta” jest piękny i tak duży, że nie sposób zwiedzić go całego nie męcząc się przy tym, kryje on wiele ciekawych, a nawet tajemniczych miejsc, fontann, pomników i pięknych ścieżek.

Wieczorem gdy Słońce chowało się już za horyzontem, nadszedł czas na wielkie porządki w hostelu, wszyscy wzięli się do roboty i zaczęli sprzątać kuchnię, jadalnię, i swoje pokoje. Po udanym sprzątaniu przyszedł czas na grupowe oglądanie meczu Liverpool-Roma.

W środę zwiedziliśmy jeden z najważniejszych zabytków miasta, Rzymsko-katolicką katedrę del Salvador, potocznie znaną jako ,,La Seo”. Znajduje się ona przy Plaza de la Seo. Pierwsza budowla na jej miejscu powstała w czasach Cesarstwa Rzymskiego, było to rzymskie forum.

W następnych wiekach powstały na jego miejscu Meczety, dopiero w roku 1140 n.e., po rekonkwiście przeprowadzonej przeciwko muzułmanom w latach 1080-1130 n.e. zniszczono meczet i zbudowano kościół z układem bazyliki. Przez kolejne lata katedra przeszła przez wiele zmian stylów. Dzisiaj możemy podziwiać ją w całej okazałości.

Niedaleko La Seo, widzieliśmy pomnik poświęcony Francisco Goyi, hiszpańskiemu malarzowi, grafikowi i rysownikowi okresu romantyzmu. Był on nadwornym malarzem Karola III Burbona, Karola IV i Ferdynanda VII Burbona. Wieczór był przeznaczony na odpoczynek i oglądanie emocjonującego meczu Real Madryt-Bayern.