Wyspa Gozo

1 maja cała grupa udała się na zorganizowaną przez organizację przyjmującą ImproveAway wycieczkę na wyspę Gozo.

Towarzyszyła nam grupa koleżanek ze Zgorzelca z którymi kilku chłopców od razu zaznajomiło się i złapało dobry kontakt. Dojechaliśmy do portu Cirkewwa skąd kursują promy na wyspę. Podróż trwała 25 minut a na miejscu już czekał na nas autobus. Posiadający niebywałe umiejętności prowadzenia kierowca zawiózł nas na wschód wyspy abyśmy mogli zobaczyć to co pozostało z Azure Window czyli chyba jednego z najsłynniejszych miejsc na Malcie.

Była to niesamowita formacja skalna przypominająca most, wykorzystana w wielu produkcjach filmowych m.in. w serialu Gra o Tron, która na skutek sztormu w marcu zeszłego roku uległa całkowitemu zawaleniu.

Obok znajdowało się Blue Hole – przepiękne zejście do jaskini podwodnej prowadzącej do otwartego morza wykorzystywane przez nurków do rozpoczęcia podwodnej przygody.

Po wykonaniu kilku pamiątkowych zdjęć pojechaliśmy do zatoki Xlendi. Naszym kolejnym punktem był lunch, gdzie każdy z nas, oprócz wybranego przez siebie posiłku, został uraczony małym, zimnym deserem.

Następnie udaliśmy się na spacer po Citadelli w stolicy Gozo, Victorii. Z murów mogliśmy rozkoszować się pięknym widokiem na całą wyspę. Jako iż zostało nam jeszcze trochę czasu udaliśmy się na najpopularniejszą plażę na Gozo – Ramla Bay.

Mimo bardzo krótkiego czasu (25 minut!) “plażowania”, kilkoro z nas skusiło się na ekspresową kąpiel w morzu. Schłodzeni przyjemną, ale słoną wodą udaliśmy się do autobusu, który przetransportował nas na prom.